مفهوم پدافند عامل و غیرعامل

 

بیانات مقام معظم رهبری

•         این موضوع را قبلاً هم ابلاغ کرده ام و الان هم تأکید می کنم که تدابیر کارساز در این پدافند غیرعامل را عملی کنید.

•         تنها راه مقابله با تهدیدها این است که وضعیت داخلی به گونه ای ساماندهی شود که دشمن از پیروزی خود مطمئن نباشد و زمینه را برای ماجراجویی فراهم نبیند.

•         ندانستن اینکه دشمن چه در سر دارد و چه می خواهد بکند ، غفلتی است که ممکن است ما را از امکان برخورد و امکان دفاع محروم کند.

پدافند غیر عامل به کلیه اقدامات و تدابیری گفته می شود که بدون استفاده از سلاح موجب کاهش آسیب پذیری، تلفات و خسارات وافزایش پایداری  بشود.

•         تهدید را کاملاً جدی بگیرید ، یعنی به هیچ وجه در محاسبات خودتان از تهدید جدی پایین نیایید ، منتها تهدید جدی معنایش حتمی نیست ، هیچ حتمیتی وجود ندارد.

•         باید تدابیر کارساز در باب پدافند غیرعامل را عملی کنید.

•         پدافند غیرعامل مانند شعله ای بلند شود این که دولت به پدافند غیرعامل اهمیت بدهد و وزراء و مسئولین دولتی به آن اهتمام کنند تذکر داده ایم و نظرات رهبری به دولت و آن ستاد ابلاغ شده است. امروز اهمیت پدافند غیرعامل قاعدتاً برای مسئولین بایستی شناخته شده باشد ، اهتمام شما کار را پیش میبرد .

    تدابیر و فرامین  مقام معظم رهبری  :

•         مقام معظم فرماندهی کل قوا در ارتباط با ساماندهی و ایجاد یک هماهنگی و ضمانت اجرایی در تصمیمات در ارتباط با پدافند غیر عامل موارد زیر را تأکید فرموده‌اند :

•          تشکیل کمیته دائمی پدافند غیر عامل به منظور هماهنگ سازی، سیاست‌گذاری، کنترل، نظارت و تصویب طرحهای پدافند غیر عامل پروژه‌های توسعه ای کشور در ستاد کل نیروهای مسلح.

•          تأکید بر شناسایی مراکز درجه یک و حیاتی کشور در طرح‌های پدافندی.

•          اولویت‌بندی اماکن و موضوعات بر اساس اهمیت و کاربرد آنان در طرح.

•          داشتن نگاه اجرایی و میدانی در موضوعات پدافند غیر عامل.

   به نتیجه رساندن طرح‌های پدافند غیرعامل در ارتباط با مسئولین  اجرایی کشور .(مسئولیت کلیه وزراء)

    تأکید بر داشتن طرح پدافند غیر عامل برای کلیه پروژه‌ها و تأسیسات کشور.

    تأکید بر پیگیری کمیته دائمی و نظارت بر اجرای طرحهای پدافند غیر عامل دستگاههای اجرایی کشور.

    تأکید بر روحیه بسیجی در اجرای پروژه‌ها.

    در اولویت بالا قرارداشتن مسئله پدافند غیر عامل کشور.

    استفاده از نعمتهای خداداد (عوارض طبیعی موجود و ...).

    ایمن سازی سرمایه های اساسی (اقلام عمده دفاعی و حیاتی).

/ 4 نظر / 1160 بازدید
mohadese

سلام میخوای آمار بازدیدوبلاگت بره بالا؟؟ دوست داری وبلاگ خودت رو معرفی کنی؟؟؟ دوست داری تبادل لینک داشته باشی؟؟؟؟ دوست داری تبادل نظر با وبلاگ نویسان داشته باشی؟؟؟ پس به بزرگ ترین چت روم وانجمن ایرانیان بیا www.safachat.net http://safachat-net.r98.ir/Forum

کافه 68

سلام دوست عزیز، شبکه ی اجتماعی "کافه 68" از شما دعوت کرده که به ما بپیوندی، یه شبکه ی اجتماعی با کلی امکانات، وبلاگتو هم می تونی به دیگران معرفی کنی و حتی مطالبتو تو Facebook هم به اشتراک بذاری... ...تازه هر ماه هم جایزه می ده... امتحانش ضرری نداره (کلاً 15 ثانیه واسه ثبت نام وقتتو می گیره) بالاخره ما همه ایرانی هستیم، چرا از یه شبکه ی اجتماعی ایرانی حمایت نکنیم!؟ (اونم بدون فیلتر!!!) منتظرت هستیم... www.68cafe.com

الناز محمدی

توضیحاتتون بد نبود.

علی شریفی

خوب بود